Foto: se svolením Microids

Empire of the Ants vám již v listopadu umožní prozkoumat fotorealistický život hmyzu

Empire of the Ants, strategická hra s oslnivě fotorealistickým hmyzem a dalšími živočichy, vychází 7. listopadu. Ačkoli to nezní, že hra je vlastně remake, pochází od stejného vydavatele (a čerpá ze stejného zdrojového materiálu) jako stejnojmenná hra z roku 2000. Její letošní verze bude k dispozici na PC, PS5 a Xboxu řady X/S.

Vydavatel Microids a vývojářské studio Tower Five popisují nové Empire of the Ants jako „3D real-time strategii s progresivní obtížností“. Ocitnete se v legendárním lese Fontainebleau a hrát budete za 103 683e – „odhodlaného mravence, který má za úkol ochránit svou kolonii“. Budete shromažďovat zdroje, zajišťovat základny, posilovat armády a plnit plány královny.

Hra byla vytvořena pomocí Unreal Engine 5 a bude mít škálovatelnou obtížnost. Titul RTS má příběhovou linii a jeho hratelnost se bude přizpůsobovat různým ročním obdobím a denním a nočním cyklům.

„Ve hře Empire of the Ants je každé rozhodnutí zásadní, každý krok strategický a každé dobytí odráží vaše schopnosti při zkoumání světa, kde nejmenší bytosti disponují obrovskou mocí,“ píše se v tiskové zprávě hry. „Strategie, průzkum, bitvy, a dokonce i spojenectví s místní faunou a flórou budou nezbytné k tomu, abyste z nesčetných výzev, které na hráče čekají, vyšli jako vítězové.“

Stejně jako jeho předchůdce hry z roku 2000 vychází i nynější verze ze stejnojmenného románu francouzského spisovatele Bernarda Werbera z roku 1991 (ve fr. orig. Le Fourmis). Kniha, první z trilogie, sleduje společnost mravenců a paralelní svět lidí v Paříži na počátku 21. století a zabývá se tématy komunikace, spolupráce, vlivu na životní prostředí a společenské hierarchie.

Zdorj: engadget.com