Foto: se svolením Epic Games

Epic Games potvrdil, že se Fortnite v Evropě vrátí na iOS

Nedávno Apple oznámil, že v rámci EU povolí uživatelům iOS nakupovat v obchodech s aplikacemi třetích stran. Na tuto změnu nyní zareagovala společnost Epic Games, která potvrdila, že ještě letos v Evropě vrátí hru Fortnite na iPhone a iPad, a to konkrétně prostřednictvím nového obchodu s mobilními hrami Epic.

To bude znamenat oficiální návrat titulu na platformu společnosti Apple od doby, kdy byl v srpnu 2020 odstraněn poté, co Epic nabídl slevy na platby provedené přímo v jeho vlastním obchodě namísto App Store a Google Play společnosti Apple, které by si z nich strhly 30 %. Uživatelé iOS se poté museli při hraní Fortnite spoléhat na Xbox Cloud Gaming nebo GeForce Now.

Za návratem Fortnite na iOS v Evropě stojí nový zákon EU o digitálních trzích, který vstoupí v platnost 7. března. Ten umožňuje vývojářům přijímat platby a distribuovat aplikace mimo App Store, dokud Apple neprovede nový schvalovací proces, který odhalí škodlivé aplikace. Apple také zavádí nový způsob placení poplatků, který by měl většinu vývojářů publikujících na evropských trzích stát méně, nebo stejně.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.