Foto: se svolením Epic Game Store

Epic Games Store přidává novou funkci, která uživatelům umožňuje hodnotit hry

Epic Games Store slouží již několik let jako alternativa k službám jako jsou Origin nebo Steam. Za dobu své existence se však nevyhnul kritice. Epic Games Store totiž při spuštění chybělo značné množství funkcí, na které byli hráči zvyklí právě v obchodech Steam nebo Origin. Postupem času se některé z těchto funkcí začaly do Epic Game Store konečně dostávat a zdá se, že obchod nyní konečně zavádí možnost nechat uživatele hodnotit zakoupené hry.

Několik uživatelů na sociálních sítích uvedlo, že byli v aplikaci Epic Game Store vyzváni k tomu, aby ohodnotili hru, kterou právě hráli. V jednom z případů byli hráči vyzváni, aby hru ohodnotili hvězdičkami v rozmezí od 1 do 5. V druhém  případě byli dotazováni, zda hra obsahuje souboje s bossy.

Epic Game Store nyní toto hodnocení hráčů nově zobrazuje na stránkách pro nákup her. Kromě zobrazení hvězdičkového hodnocení od uživatelů a hodnocení herních kritiků jsou hry hodnoceny také podle dalších kritérií. Hodnotí se zda je hra rozmanitá, zábavná, náročná či vhodná pro začátečníky.

Pro Epic Games Store je toto velký krok kupředu, nicméně ve srovnání s jinými službami jsou zde stále jisté nedostatky. Zatímco platformy jako Steam umožňují hráčům podrobně recenzovat hry, tak v případě Epic Game Store to zatím to vypadá, že je hráčům dovoleno přidat jen jednoduché bodové hodnocení a ne plnohodnotnou textovou recenzi.

Zdroj: www.gamerant.com