Zdroj: pickpik.com

Epic žádá soud o předběžné opatření, které by přimělo Apple opět přidat Fornite do svého distribučního systému

Obří spor Epicu a Applu pokračuje dalším dějstvím. Epic pomocí soudu donutil Apple odstoupit od záměru vypnout Epicu podporu vývojářských nástrojů, a tím de fatcto vyřadit veškeré hry a aplikace pracující se Unreal Enginem. Nyní se studio Epic snaží uspět v právní bitvě znovu a podalo na Apple novou žalobu. V ní žádá soud, aby nařídil Applu zrušit zákaz distribuce hry Fortnite na své platformě.

Epic žádá, aby soud stanovil předběžné opatření, které by platilo během konání sporu obou společností. Ten může vzhledem ke složitosti a neexistenci precedentu trvat dlouho dobu a Epic by během něj mohl dle svých slov utrpět nenapravitelnou škodu. Epic v oficiální žádosti dodává, že rovnováha škod je v tomto případě nakloněna směrem k němu.

Epic stejně (podobně jako v předchozích oznámeních) zdůrazňuje, že Apple má monopol, díky kterému ovládá velkou část trhu a Epic jedná ve veřejném zájmu. Epic se tak staví do role zastánců všech vývojářů, jež se podle něj bojí Applu se vzepřít.

Apple k celé situaci nové stanovisko nevydal, pouze zdůraznil, že trvá na svých předchozích vyjádřeních. Dle nich je poplatek třicet procent z výdělku aplikací (hlavní důvod nespokojenosti Epicu) využíván k provozu systému, propagaci her a dalším službám, jež vývojářům Apple poskytuje. Apple dodal, že problémy ve spolupráci s Epicem jsou pro něj velmi nešťasné, protože jej dlouhodobě považovala za rovnoprávného obchodního partnera. Celý spor začala společnost Epic, když přidáním nového platebního systému do své hry Fortnite porušila podmínky App Store.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.