Epic žaluje Youtubera Golden Modz kvůli propagaci cheatů ve Fortnite

Studio Epic Games podalo žalobu na Youtubera vystupujícího pod jménem Golden Modz kvůli propagaci cheatů ve hře Fortnite. Kromě něj žaluje i cheatera s přezdívkou Exentric, který ji s ním takto „vylepšenou“ v některých videích hraje. Kromě Fortnite předvádí Golden Modz na YouTube cheaty, které označuje jako „magické síly“, v dalším globálním hitu GTA V.

Nejde o první případ, kdy studio na cheatery podalo žalobu kvůli porušení autorských práv, již dříve tak učinilo několikrát. Doufá, že žalobami cheatery zastaví a vyšle jasnou zprávu těm, kdo by je chtěli následovat. Zatím se to ovšem jeví jen jako zbožné přání, protože podvádění ve Fortnite bují dál.

Až doposud studio také žalovalo jen „malé ryby“. Golden Modz, kterého identifikovalo jako Brandona Lucase, je prvním zástupcem prominentních cheaterů – jeho kanál na YouTube momentálně odebírá přes 1,7 milionů předplatitelů. V žalobě podané u jednoho z federálních soudů v Severní Karolíně studio píše, že on a druhý cheater (vlastním jménem Colton Conter) „na autorským zákonem chráněný kód hry aplikovali nedovolený software (cheaty a hacky), čímž původní kód modifikovali“, a dopustili se tak podle něj „jasného porušení autorského práva“.

Lucas však nezůstal jen u „modifikace kódu“, cheaty také prodával na stránkách goldengodz.com a gtagods.com, které často u svých videí propagoval. Podle Epicu obžalovaný tyto stránky sám provozoval a cheatovací software prodával pro své vlastní obohacení. Od soudu studio požaduje, aby obžalovaným zakázal pokračovat v jejich z jeho pohledu nezákonném jednání a zabavil Lucasovi veškeré příjmy vzešlé z prodeje cheatů, a od obou bude vymáhat náhradu škody, zaplacení právních služeb a nákladů souvisejících s podáním žaloby.

 

Zdroj: torrentfreak.com, 99hack.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.