Foto: se svolením ESA

ESA letos zcela ruší herní veletrh E3

Pokud jste se těšili na letošní veletrh Electronic Entertainment Expo (E3), pak vás musíme zklamat. Jeden z největších herních veletrhů byl totiž letos zrušen. Will Powers, PR výrobce herních periferií Razer, na Twitteru uvedl, že obdržel e-mail s informací, že letošní digitální akce byla zrušena. „Právě jsem dostal e-mail… Je to oficiální, digitální E3 je pro rok 2022 oficiálně zrušen,“ uvedl Powers. Tutéž zprávu potvrdil také server IGN.

Původně se měl letošní E3 konat veřejně, kvůli pokračující pandemii však bylo v lednu vydáno prohlášení, že akce se opět přesouvá do virtuálního prostředí a zájemci se mohou těšit na online přenos. V tu dobu však ještě nikdo nečekal, že akce bude letos zrušena zcela.

Pravdou také je, že o osud tohoto veletrhu panují stále větší obavy. Velkým dílem je to dáno pandemií covidu-19, kvůli které veletrh nemohl být nadále tou velkolepou a atraktivně obsazenou akcí.

Ke zrušení E3 možná došlo i proto, že v minulém týdnu řada profesionálů z videoherního průmyslu oznámila, že po účasti na konferenci Game Developers Conference v San Francisku byli pozitivně testováni na covid-19. Kromě obav z pandemie se vydavatelé videoher stále častěji stahují z E3 ve prospěch pořádání vlastních online akcí, jako jsou například předváděcí akce Direct společnosti Nintendo, EA Play Live a State of Play společnosti Sony.

Každopádně organizátoři slibují, že v příštím roce se E3 vrátí, lze očekávat, že v roce 2023 bude pořádána jak online, tak osobní verze této akce.

Zdroj: theverge.com