Esportový tým z ligy Overwatch LA Valiant se zavázal vybrat 500 tisíc dolarů pro nemocnici St. Jude Children’s Research Hospital

Esportový tým z Overwatch League LA Valiant uzavřel partnerství s nemocnicí St. Jude Children’s Research Hospital, v rámci nějž se zavázal v následujících dvou letech pro ni získat 500 tisíc dolarů. Sdělila to esportová organizace Immortals, pod níž tým spadá.

Organizace a její tým bude v předmětném období pořádat celou řadu eventů přesahujících i hranici ligy, přičemž prvním z nich bude již dnes startující šestihodinový charitativní živý stream na Twitchi, který bude mít v režii Joshua „Ah Craaaap“ Sharon, elitní profesionální hráč mobilního hitu Clash Royale. Fanoušci a členové esportové komunity si také např.  budou moci během celé příští sezony ligy kupovat speciální reklamní předměty se značkou Valiant nebo St. Jude.

Richard Shadyac Jr., šéf fundraisingové organizace ALSAC spolupracující s nemocnicí, uvedl, že partnerství s progamingovým týmem nabízí příležitost dostat do širšího veřejného povědomí její misi a získat pro ni nové podporovatele.

Tým s nemocnicí, nacházející se v Memphisu ve státě Tennessee a specializující se na léčbu rakoviny u dětí a dalších život ohrožujících nemocí, spolupracoval již během letošní sezony v lize, která pro něj byla první, a prostřednictvím kampaně Live the Legacy a série eventů Be Valiant se mu podařilo vybrat na pomoc dětem i rodičů tisíce dolarů.

 

Zdroj: gamesindustry.biz