Estonská služba na sdílení jízd Taxify chce v Austrálii konkurovat Uberu

Estonská společnost Taxify, která nabízí přepravní službu na bázi sdílených jízd, se chce výrazněji prosadit na australském trhu, kterému momentálně dominuje Uber. Estonská firma spustila službu v zemi včera a spolupracuje s ní již přes 4 tisíce řidičů.

Jak řekl šéf a zakladatel společnosti Markus Villig, firma si Austrálii vybrala zejména kvůli „velkému a životem překypujícímu městu Sydney“. Ve zjevné narážce na amerického konkurenta také dodal, že byznys jeho společnosti je založen na férovosti a transparentnosti. Je to prý i proto, že v krátké době firma navázala spolupráci s velkým počtem řidičů a chce se vyhnout možným potížím, se kterými se potýkali jiní. Aby nalákala nové uživatele, nabízí jako Uber zlevněné jízdné, a to minimálně ve výši 50 % po dobu nejméně jednoho měsíce.

Od Uberu se však chce Taxify odlišit tím, že si od řidičů bere nižší provize – v řeči čísel 15 %, zatímco Uber si účtuje 25–30 %. Taxify vstupuje na australský trh sdílených jízd poté, co odrazil nápor místního ambiciózního hráče GoCatch. Nějakou dobu se spekulovalo o tom, že do Austrálie míří také Lyft, ten se však v současné době primárně soustředí na severoamerický trh.

Taxify není na tomto poli žádným nováčkem. Působí dnes ve 20 zemích světa a může se navíc opřít o investice čínského kolegy, společnosti Didi Chuxing. Společnost však letos řešila i první vážný problém – v Londýně musela služba před několika měsíci skončit jen tři dny po zahájení provozu, protože podle dopravního odboru města neměla příslušnou licenci. V Sydney by na podobný problém narazit neměla, vláda australského státu New South Wales tento typ služeb zlegalizovala již před dvěma lety.

 

Zdroj: mashable.com