EU dala Marku Zuckerbergovi 24 hodin na reakci na dezinformace spojené s válkou v Izraeli

Elon Musk není jediným miliardářem, který tento týden obdržel dopis od Thierryho Bretona, regulačního komisaře Evropské unie. Breton zveřejnil jednostránkový dopis, který napsal generálnímu řediteli společnosti Meta Marku Zuckerbergovi, a dal zakladateli Facebooku 24 hodin na odpověď. Dopis vyjadřuje obavy z dezinformací (včetně deepfakes) na sociálních platformách společnosti Meta v době, kdy pokračuje válka mezi Izraelem a Hamásem.

“Ve světle řady závažných nedávných událostí mi dovolte připomenout povinnosti týkající se moderování obsahu podle zákona EU o digitálních službách,” napsal Breton v dopise. “Po teroristických útocích, které Hamás provedl proti Izraeli, jsme svědky nárůstu nelegálního obsahu a dezinformací šířených v EU prostřednictvím některých platforem,” napsal Breton.

Zákon EU o digitálních službách (DSA) vyžaduje, aby společnosti jako Meta upravovaly a odstraňovaly nelegální a potenciálně škodlivý obsah. Zákon, který byl přijat v roce 2022, nařizuje platformám působícím v EU aktivněji kontrolovat škodlivý materiál. Může ukládat pokuty až do výše šesti procent celkových příjmů společností.

Breton však zároveň uznal, že se společnost Meta v některých oblastech zlepšila. “Zaznamenali jsme kroky, které společnost Meta podnikla v souvislosti s nedávnými volbami na Slovensku – například zvýšila spolupráci s nezávislými orgány, zlepšila dobu odezvy a zvýšila kontrolu dezinformací,” píše se v dopise.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.