Foto: Unsplash

Evropská komise zakázala zaměstnancům používat TikTok na pracovních zařízeních

Evropská komise, výkonný orgán Evropské unie, zakázala používání aplikace TikTok na zařízeních, která jsou v jejím majetku. Komise zároveň požádala své zaměstnance, aby aplikaci odstranili i z osobních telefonů a tabletů. „Cílem tohoto opatření je chránit Evropskou komisi před kybernetickými bezpečnostními hrozbami a aktivitami, které mohou být zneužity ke kybernetickým útokům,“ uvedla v prohlášení Gospodinová, mluvčí Evropské komise. „Hrozby spojené s dalšími sociálními médii budou rovněž neustále sledovány,“ uvádí se dále v prohlášení.

Evropská komise má přibližně 32 000 stálých a smluvních zaměstnanců. Podle BBC je Komise požádala, aby co nejdříve, nejpozději však do 15. března, odstranili aplikaci TikTok ze svých zařízení. Pokud zaměstnanci neuposlechnou, ztratí přístup k firemním aplikacím, včetně e-mailové služby Evropské komise a služby Skype for Business.

Mateřská společnost TikToku ByteDance sídlí v Číně. Úřady v řadě zemí vyjádřily obavy z možného využívání aplikace čínskou vládou k přístupu k údajům uživatelů a i z dalších bezpečnostních rizik.

„Domníváme se, že je tento zákaz chybou a že vychází ze zásadních omylů,“ uvedl mluvčí TikToku pro server Engadget. „Jsme překvapeni, že nás Komise nekontaktovala přímo ani nenabídla žádné vysvětlení,“ dodal.

K podobnému kroku se před jistou dobou odhodlala i americká vláda a aplikaci zakázala na většině vládních zařízeních. Podobné zákazy přijaly i úřady v mnoha dalších amerických státech a TikTok je zakázán i na některých vysokoškolských sítích.

Zdroj: www.engadget.com