Foto: se svolením EA

F1 22 se dočkáme 1. července, přinese řadu nových vylepšení a podporou VR

Milovníci rychlé jízdy se letos mají na co těšit. Simulátor Formule 1 F1 22 od EA vyjde celosvětově 1. července 2022. Hráče navíc čeká mnoho novinek – mimo jiné například zcela nové hybridní vozy Mezinárodní automobilové federace (FIA) či aktualizovaná pravidla. Podle společností EA a Codemaster bude hra navíc mnohem „soutěživější a nepředvídatelnější“, a to díky zásadnímu přepracování vozů F1 (k němuž došlo i v reálném světě) a přidání nových funkcí, jako je podpora PC VR.

Nové režimy Broadcast a Immersive hráčům umožní vybrat si mezi realističtějšími nebo filmovými režimy pro formovací kola, safety car a zastávky v boxech. Závody pro více hráčů budou využívat buď režimy Split Screen a online pro dva hráče, nebo bude možné jezdit ve VR s náhlavními soupravami Oculus Rift a HTC Vive.

Hráče čeká také nová funkce nazvaná F1 Life, která podle oficiálního vyjádření společností umožní „vstoupit do okouzlujícího světa Formule 1“ prostřednictvím centra, které hráčům nabídne superauta, oblečení a doplňky získané během hraní nebo zakoupené v herním obchodě. Jednou z dalších novinek je také režim adaptivní umělé inteligence, který umožňuje méně zkušeným hráčům soupeřit se závodníky řízené umělou inteligencí na podobné úrovni.

Zachován zůstal také karierní režim, v rámci nějž přibyly nové funkce (EA bohužel neuvedla jaké). Z loňského roku zůstane také funkce Můj tým, jež hráčům umožňuje vybrat si startovní rozpočet na základě vstupních bodů Newcomer, Challenger a Front Runner. Neméně zajímavou součástí jsou také aktualizace tratí, které odrážejí skutečné změny v Austrálii, Španělsku a Abú Zabí.

Zdroj: engadget.com