Facebook chce bojovat proti „falešným zprávám“ pomocí vylepšené služby Related Articles

Facebook zintenzivní své úsilí v boji proti „fake news“ čili falešným zprávám. Za tímto účelem chce zlepšit funkcionalitu své služby Related Articles.

Facebook rozšiřuje službu Related Articles na články, které uživatel ještě neotevřel a umožní mu podívat se na články podobné. Předtím služba fungovala tak, že navrhla uživateli další podobné články až poté, co určitý článek dočetl, a mohl tak získat více informací.

Někteří uživatelé dávali Facebooku najevo, že dřívější verze služby jim pomáhala určit, jestli je daná informace zavádějící nebo falešná.

Společnost také do Related Articles plánuje zavést efektivnější strojové učení na odhalování většího počtu potenciálně falešných zpráv. Ty bude ověřovat u nezávislých institucí, které budou mít na starost kontrolu faktů. Tato informace se potom objeví u konkrétního článku. Facebook v tomto směru již loni navázal spolupráci se známými společnostmi Politico a Snopes.

Zlepšená funkce služby Related Articles bude nejprve dostupná v USA, Německu, Francii a Nizozemsku a neznámo kdy v ostatních zemích.

 

Zdroj: techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.