Zdroj: twitter.com

Facebook konečně začal s postupným zaváděním tmavého režimu i pro mobilní zařízení

Populární tmavý režim se postupně stává běžnou součástí stále většího množství aplikací, Facebook se ale dosud za ostatními držel poněkud vzadu. Přestože v minulém roce jsme se dočkali Dark Mode pro Messenger a začátkem letošního roku byl tmavý režim přidán do aplikace Facebook Lite, na zavedení systémového Dark Mode pro Facebook jsme si museli počkat. Nyní však Facebook konečně začal s jeho postupným zaváděním (i když se prozatím dotkl jen několika málo uživatelů mobilních zařízení)

První náznaky o zavedení novinky jsme mohli sledovat již začátkem tohoto měsíce, kdy se na webu 9to5Google objevily první snímky obrazovky oblíbené aplikace v tmavém hávu. Nyní byly na internetu zveřejněny další screenshoty. Ty na Twitteru sdílel uživatel @NotFridayCraig. Na těchto snímcích je přitom jasně vidět tmavé vyobrazení Facebooku pro zařízení s iOS – zpravidla jsem přitom o iOS 14 – (pro telefony s Androidem by mělo být uvolněno v průběhu příštího týdne).

Přestože si Facebook dal opravdu na čas, jeho pojetí Dark Mode je trochu nešťastné. Z dostupných screenshotů je totiž na první pohled jasné, že tmavý režim je sice tmavý, ale není černý. Místo klasické černé barvy totiž Facebook sáhl po tmavě šedé. Z tohoto důvodu uživatele nemohou počítat se sníženou spotřebou elektrické energie. Jediným pozitivem je tak menší námaha pro oči.

Je ale možné, že Facebook nakonec přeci jen přistoupí na černou barvu, podobně, jako to musel udělat po nátlaku ze strany uživatelů například Twitter.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.