Zdroj: twitter.com

Facebook konečně zavádí tmavý režim i pro svou mobilní aplikaci

Desktopová verze Facebooku získala Dark Mode již na konci března letošního roku. I na něj si ale uživatelé museli nějakou dobu počkat. Teď se stejné, téměř nekonečné čekání opakovalo i u mobilní aplikace této oblíbené sociální platformy. Nyní se ale konečně někteří uživatelé dočkali. Facebook se totiž rozhodl začít testovat tmavý vzhled u hrstky mobilních uživatelů, a to majitelů zařízení jak s Androidem, tak s iOS.

Tuto informaci na svém twitterovém účtu potvrdila také spotterka Jane Manchun Wong, která má s Facebookem úzké vazby. Ačkoli není jasné, kdo získal toto privilegium, podle serveru MacRumors hlásí stále více uživatelů, že má k novince přístup.

Pokud chcete zjistit, zda se netýká i vás, novou volbu najdete v sekci Nastavení a soukromí, na kartě Nabídka byste měli najít možnost Tmavý režim. Na tomto místě jej můžete zapnout, nebo vypnout. Pokud však máte aktivovaný Dark Mode v rámci celého operačního systému a mobilní telefon se do něj přepíná automaticky například při západu slunce, je pravděpodobné, že k přepnutí do tmavého režimu dojde i v rámci Facebooku automaticky.

Pravdou přitom je, že u své mobilní verze Facebooku si společnost dala skutečně na čas. Tmavý režim totiž mohou uživatelé už poměrně dlouho využít v ostatních aplikacích, jakými jsou Messenger, WhatsApp, Instagram i Facebook Lite. Není proto jasné, proč tak zásadní aplikace získala Dark Mode tak pozdě. Zdá se ale, že společnost se snažila být při zavádění podobné novinky opatrná, jelikož mobilní verzi Facebooku používají po celém světě miliardy lidí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.