Facebook koupil cloudovou herní společnost PlayGiga

Facebook dále expanduje v oblasti videoher – koupil španělskou společnost PlayGiga, která se specializuje na cloudové hraní. Hodnota transakce údajně činí kolem 70 milionů eur.

Firma PlayGiga, sídlící v Madridu, byla založena v roce 2013. V minulosti nějakou dobu provozovala cloudovou herní službu v Evropě a některých částech Blízkého východu. „Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že náš tým se vydává na novou cestu. Pokračujeme v naší práci v oblasti cloudového hraní, nyní s novým úkolem. Chceme poděkovat všem našim partnerům a zákazníkům za jejich podporu v průběhu let,“ uvedla společnost v prohlášení.

Facebook se již delší dobu snaží v herním byznysu expandovat. V roce 2014 koupil za 2 miliardy dolarů výrobce headsetů pro rozšířenou realitu Oculus a letos v květnu začal prodávat headsety Oculus Quest a Oculus Rift S.

O dva roky později přišel s Instant Games, bezplatnými tituly pro příležitostné hraní pro hlavní platformu a Messenger. Služba původně začala se 17 hrami, mezi nimiž byly i klasické hity jako Pac-Man, Arkanoid, Space Invaders nebo Galaga, a v současnosti jich nabízí již přes tisíc.

Loni spustil službu Facebook Gaming, která umožňuje živě vysílat hraní her a má konkurovat jedničce v této oblasti – platformě Twitch.

Podle sociálního giganta existuje více než 700 milionů uživatelů, kteří se na jeho platformě každý měsíc nějakým způsobem zabývají hrami, a toto číslo prý rychle roste.

Zdroj: cnbc.com