Facebook koupil studio Beat Games, tvůrce VR hitu Beat Saber

Facebook oznámil, že koupil česko-slovenské herní studio Beat Games, které stojí za VR rytmickým bestsellerem Beat Saber. Studio se stane součástí jeho VR divize Oculus Studios, má však nadále fungovat nezávisle.

   Kolik Facebook, resp. jeho divize, za studio zaplatila, není známo, podle webu forbes.cz, který odkazuje na několik zasvěcenců z herního průmyslu, to však mohlo být mezi 50–100 miliony dolarů. 

   Studio bude podle divize do hry dál přinášet nový obsah a aktualizace, a to v rámci všech aktuálně podporovaných platforem. Prvním obsahovým updatem bude komunitou dlouho žádaný 360° režim, který bude dostupný v prosinci, a ještě před koncem roku hra dostane další „nášup“ nových skladeb. Na tomto místě připomeňme, že hra letos dostala již tři hudební balíčky.

   Nadále podporovány mají být mody, v tomto ohledu však chce být Oculus Studios přísnější a hlídat, aby se do hry nedostávaly „nelegální mody, včetně těch, které porušují IP práva třetích stran nebo obsahují škodlivé kódy“.

   Hra, která je dostupná na platformách Oculus Rift, Oculus Quest, HTC Vive, PlayStation VR a Windows Mixed Reality, vyšla před rokem a půl a prakticky okamžitě si získala obrovskou popularitu. Obdržela celou řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší VR/AR hru roku, a za 10 měsíců prodala přes milion kopií, čímž se stala nejprodávanějším titulem pro virtuální realitu.

Zdroj: endgadget.com, oculus.com, forbes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.