Foto: se svolením Meta

Facebook Messenger nyní umožňuje hrát společně hry během videohovoru

Společnost Facebook právě oznámila, že do funkce videohovorů v aplikaci Messenger zavádí hry pro více hráčů. Tato funkce vám umožní konverzovat s přáteli a rodinou, zatímco jim budete dávat na frak v aktuálně 14 dostupných hrách.

Herní funkce videohovorů je k dispozici v aplikaci Messenger pro systémy iOS, Android i na webu a nevyžaduje žádné speciální instalace. Mezi 14 hrami, které se při spuštění představují, jsou staré oblíbené hry jako Words With Friends a Mini Golf FRVR i novější tituly jako Card Wars a Exploding Kittens. Hry jsou navrženy tak, aby je mohli hrát dva hráči, ačkoli každý titul se může pochlubit různým maximálním počtem hráčů.

Všechny hry jsou optimalizované pro službu videohovoru a mají uživatelské rozhraní, které využívá zkušeností z Messengeru. Stačí zahájit videohovor v aplikaci Messenger, stisknout tlačítko skupinového režimu, klepnout na ikonu „Play” a poté vybrat z knihovny dostupných her.

Facebook s hrami s podporou Messengeru experimentuje již několik posledních let, zatím se nic neuchytilo, ale snad se to podaří teď. Startovní nabídka čítá zmíněných 14 titulů, ale Facebook Gaming tvrdí, že další hry zdarma budou dostupné ještě letos. Za tímto účelem společnost vyzývá zainteresované vývojáře, aby je kontaktovali, následně jim budou sděleny podrobnosti o tom, jak vlastní hry na platformu přidat. Tato zpráva přichází jen několik měsíců poté, co Meta zrušila samostatnou aplikaci Facebook Gaming.

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.