Zdroj: xda-developers.com

Facebook otevírá možnost komunikace mezi různými platformami a slučuje Messenger a Instagram Chat

Již v lednu loňského roku prozradil CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, plán na propojení komunikačních protokolů komunikačních aplikací Messenger, Instagram Chat a WhatsApp. V rámci tohoto slučování by se však WhatsApp musela vzdát end-to-end šifrování, což vývojáři této aplikace odmítli.

Zuckerberg však od svého záměru neustoupil a začal alespoň se slučováním Messengeru a Instagram Chatu. První změny jsou přitom patrné již nyní. Server The Verge nedávno informoval například o tom, že několik uživatelů Instagramu v USA (a to jak na iOS, tak na Androidu) zaregistrovalo nové vyskakovací okno, které informovalo o možnosti nového způsobu zasílání zpráv, který uživatelům Instagramu umožní chatovat s přáteli, kteří používají Facebook. Kromě toho aktualizace zahrnovala i další novinky – například nové barvy komunikačních bublin, emoji reakce či možnost odpovědět na konkrétní zprávy.

Avšak po aktualizaci je prozatím možné využívat pouze některé nové funkce, vyjma toho hlavního – komunikace s lidmi na Facebooku. Kdy to bude možné, zatím není jasné. Na druhou stranu – vzhledem k tomu, že tato funkce již byla ohlášena a někteří uživatelé registrují postupné změny, uživatelé se jí do budoucna se stoprocentní jistotou dočkají. Společnost ji v podstatě může uvolnit kdykoli, pravděpodobně velmi brzy.

Zajímavé je také to, že ačkoli WhatsApp prozatím stojí mimo, podle některých zdrojů Zuckerberg plánuje začlenění šifrování typu end-to-end i do Messengeru a Instagram Chatu. Díky tomu by pak bylo možné umožnit vzájemnou komunikaci uživatelům všech tří platforem. Ředitel Facebooku se však k této věci prozatím oficiálně nevyjádřil.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.