Foto: Unsplash

Facebook plánuje zásadní redesign, který mu má pomoci konkurovat TikToku

Mark Zuckerberg a užší vedení společnosti Meta dávají již delší dobu najevo, že jednou z jejich hlavních priorit je konkurovat TikToku. Podle sdělení jednoho z vedoucích pracovníků Facebooku, které zveřejnil server The Verge, sociální síť pracuje na zásadním přepracování Facebook feedu, který by měl nově zobrazovat více doporučeného obsahu od stránek, tvůrců a lidí, které uživatel ještě nesleduje.

Facebook feed by tak nově silně spoléhal na doporučený obsah, podobně jako feed “pro tebe” na TikToku. Doporučení by pocházela hlavně z “nesouvisejícího” obsahu, včetně Facebook Reels, a uživatelé by tedy na svém feedu viděli méně příspěvků od přátel a rodiny.

Není jasné, jak dlouho bude společnosti Meta trvat, než tyto změny zavede. Není to však poprvé, co vedení společnosti Meta naznačilo, že v aplikaci Facebook dojde k velkým změnám. Zuckerberg v dubnu uvedl, že společnost je uprostřed “velké proměny”, která změní dynamiku feedů a bude klást větší důraz na doporučení obsahu řízená umělou inteligencí.

Plánovaná změna by však společnosti Meta také mohla přinést řadu problémů. Současné doporučovací algoritmy byly často kritizovány z toho důvodu, že prý zneužívají názorové rozdělení ve společnosti, a že podporují dezinformace. Tom Alison, který má v Meta na starost aplikaci Facebook, sice serveru The Verge řekl, že pro nový doporučovaný obsah budou platit přísnější pravidla, nicméně je známo, že společnost Meta měla s prosazováním vlastních pravidel často problémy.

Zdroj: www.engadget.com