Zdroj: pxfuel.com

Facebook pracuje na novém modelu VR náhlavní soupravy Oculus Quest, bude menší, lehčí a s vyšší obnovovací frekvencí

V roce 2014 odkoupila společnost Facebook Oculus VR za 2 miliardy dolarů, což je dvojnásobek toho, co zaplatila za Instagram. Facebook poté částečně změnil její zaměření a ve spolupráci s Xiaomi vyvinul první samostatné brýle pro virtuální realitu Oculus Go, které nemusely být připojeny k počítači. V polovině loňského roku poté následovala další náhlavní VR souprava Oculus Quest. A podle společnosti Bloomberg je nyní na obzoru v pořadí již třetí samostatná souprava pro virtuální realitu.

Nejmenované zdroje společnosti Bloomberg tvrdí, že Facebook pracuje hned na několika prototypech nejnovějšího VR zařízení, některé z nich již přitom prošly náročným testováním. Nástupce by oproti staršímu modelu měl být menší (a to až o 10–15 %), lehčí a potěšit by měl pochopitelně i lepší výbavou. Mezi jednu z předností tak bude patřit například vyšší obnovovací frekvence.

Nový headset tak nabídne minimálně alespoň 90 Hz obnovovací frekvence oproti stávající frekvenci 60 až 72 Hz. Uživatelé se tak mohou těšit na plynulejší a realističtější herní zážitek. Některé z testovaných prototypů by měly údajně dosahovat obnovovací frekvence až 120 Hz, pravděpodobnější je však hodnota 90 Hz, a to z důvodu zachování nižší energetické náročnosti.

Současný model Oculus Quest váží zhruba 570 gramů, což je při delším nošení poznat. Společnost proto zapracovala i na snížení hmotnosti, která by se u nového zařízení měla pohybovat kolem 450 gramů. Velmi vítanou novinkou by mělo být i vylepšení ovladačů. Nové ovladače by přitom měly být plně kompatibilní i se stávající náhlavní soupravou.

Co se týče hardwaru, testovací modely jsou vybaveny čtyřmi externími kamerami, pohybovými 6DoF ovladači a podporují také Oculus Link pro připojení k počítači (pro náročnější hry).

Facebook původně plánoval představit nový VR headset na každoroční akci Oculus Connect, kvůli pandemii COVID-19 se ale zdá, že se ho dočkáme až v průběhu příštího roku.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.