Foto: se svolením Facebook

Facebook představil chytré brýle Ray-Ban Stories, co všechno umí?

Společnosti Facebook a Ray-Ban představily první generaci chytrých brýlí Ray-Ban Stories. Čím jsou tyto brýle chytré a co mohou uživateli nabídnout? Hned na začátek je potřeba říci, že ačkoli obě společnosti novinku označují jako chytrou, nové brýle nabídnou daleko spíše než chytré funkce řadu technických vychytávek.

K čemu tedy bude možné Ray-Ban Stories používat? Společnost Facebook uvádí, že brýle „poskytnou autentický způsob, jak pořizovat fotografie a videa, sdílet svá dobrodružství a poslouchat hudbu nebo přijímat telefonní hovory“. Za tímto účelem je novinka vybavena dvěma integrovanými 5Mpx kamerami, díky nimž mohou uživatelé z pohledu první osoby fotografovat nebo natáčet až 30senundová videa z prostředí kolem sebe, a to jak pomocí tlačítka, tak i hands-free pomocí hlasových příkazů Facebook Assistant.

Lidé v blízkosti uživatele jsou však vždy upozorněni pomocí LED diody, která je pevnou součástí brýlí, o tom, že pořizujete snímky nebo natáčíte video. Dioda se totiž vždy automaticky rozsvítí.

Kromě toho jsou Ray-Ban Stories vybaveny také zjednodušenými reproduktory a soustavou tří mikrofonů, jež zajišťují lepší přenos zvuku při uskutečňování telefonních hovorů či poslechu hudby. Díky technologiím Beamforming a potlačení šumu jsou brýle v tomto směru srovnatelné s kvalitními sluchátky.

Brýle lze spárovat s novou aplikací Facebook View, díky čemuž uživatelé mohou obsah jednoduše sdílet se svými přáteli na sociálních sítích. Aplikace Facebook View totiž jak v systému iOS, tak v Androidu umožňuje snadno importovat, upravovat či sdílet obsah zachycený chytrými brýlemi do aplikací v telefonu (jde například o Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger, Twitter, TikTok, Snapchat a další). Pořízené fotografie a videa lze také uložit do galerie fotoaparátu v telefonu a odtud je později upravovat či sdílet. Každopádně samotné brýle nedisponují žádným displejem.

Novinka bude k mání ve 20 různých designových variantách. Nabíjet se budou pomocí pouzdra a na jedno nabití dokáží zachytit až 200 fotografií nebo 50 krátkých videí. Do paměti brýlí se vejde až 500 fotografií a 30 videí. Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.0 a WiFi 5.

Pokud byste o brýle Ray-Ban Stories měli zájem, lze je zakoupit online nebo ve vybraných prodejnách v USA, Austrálii, Kanadě, Irsku, Itálii a Velké Británii. Cena je stanovena na 299 dolarů.

Zdroj: tech.fb.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.