Foto: Meta

Facebook přidává do Messengeru nové nástroje rodičovské kontroly

Společnost Meta přidala do aplikace Family Centre nové nástroje, které rodičům umožní sledovat a kontrolovat, jak jejich děti používají Messenger. Rodiče nyní budou moci sledovat, kolik času jejich dítě v aplikaci tráví, a spolu s tím i určovat nastavení soukromí a bezpečnosti. Rodiče budou moci zjistit, kdo všechno může jejich dítěti posílat zprávy a kdo může sledovat jeho Facebook Stories. Kromě toho mohou dostávat oznámení o změnách v seznamu kontaktů svého dítěte a o všech změnách, které dítě provede ve svém nastavení soukromí a bezpečnosti.

Facebook uvedl, že se jedná pouze o první várku nových nástrojů pro rodiče, a že v průběhu příštího roku plánuje přidat další. V tuto chvíli se nástroje zavádějí pouze pro uživatele v USA, Velké Británii a Kanadě, nicméně Meta hodlá v následujících měsících rozšířit jejich dostupnost i do dalších regionů. Kromě těchto nových rodičovských nástrojů bude nyní Meta dětem zobrazovat upozornění, když na Facebooku stráví více než 20 minut. V Instagramu poté Meta testuje novou funkci “nudge”, která vyzve děti, aby aplikaci zavřely, pokud v noci dlouho sledovaly Reels.

Společnost také přišla s několika bezpečnostními aktualizacemi. V příštích týdnech zavede na Instagramu tichý režim, který ztlumí všechny notifikace a změní stav profilu uživatele. Také testuje několik nových funkcí, které mají chránit uživatele před nechtěnými zprávami.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.