Foto použito se souhlasem společnosti Facebook

Facebook se oficiálně přejmenuje – přivítejte společnost Meta

Mark Zuckerberg změnil své zaměstnání. Po sedmnácti letech přestal být ředitelem společnosti Facebook a stal se ředitelem společnosti Meta. Přesto nezměnil kancelář ani většinu spolupracovníků a podřízených. Změnil se totiž samotný Facebook, respektive jméno společnosti, která zastřešuje různé aktivity a směřování Facebooku.

Jedním z důvodů tohoto razantního kroku byla shoda názvu společnosti s největší sociální sítí světa, která stála za počátkem úspěchu společnosti. Do portfolia společnosti ale začaly přibývat i další sociální sítě nebo třeba značka Oculus vyvíjející hardware. I proto se vedení Facebooku rozhodlo od sebe název společnosti a sociální sítě oddělit.

Bude nepochybně chvíli trvat, než si na název Meta svět zvykne. Je na první pohled velmi obecný. Odkazuje k pojmu metaverze, tedy ambiciózní pohlcující nadstavbě, která by změnila používání internetu od začátku. Název odkazuje k dílům, jako je Ready Player One. Jen v letošním roce podpořilo vedení společnosti Facebook (dnes tedy Meta) tuto vizi více než 10 miliardami dolarů. Zuckerberg předpokládá, že jeho společnost se v budoucnu stane středem tohoto prostoru.

Odborná veřejnost spekuluje nad načasováním tohoto přejmenování. To údajně Zuckerberg plánoval déle než půl roku, avšak přichází v době, kdy Facebook čelí obří vlně kritiky poté, co unikly interní dokumenty společnosti. Ty odhalují, že řadu toxických vlastností sociální síť sama podporovala za účelem zvýšení zisku. A to i přes to, že veřejně deklarovala, že proti tomu bojuje.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.