Facebook testuje v Messengeru funkci sdílení obrazovky

Facebook začal testovat v aplikaci pro posílání zpráv Messenger funkci sdílení obrazovky a některým uživatelům je již k dispozici v rámci androidové betaverze. Píše o tom web XDA Developers.

   Funkce je dostupná ve formě tlačítka na obrazovce Audio/Video. Když ji uživatel zapne, vypne se kamera a uživatelé v chatu budou moci vidět obsah, který se aktivně zobrazuje na uživatelově obrazovce. Jak web upozorňuje, ve verzi pro Android bude fungovat pouze tehdy, pokud uživatel aplikaci udělil svolení zachycovat obsah zobrazovaný na obrazovce.   

   Funkce zatím podle všeho jen umožňuje sdílet zobrazený obsah a nenabízí druhé straně žádný způsob, jak interakci ovládat, což limituje její využití. Prozatím může podle webu sloužit např. k rychlému sdílení obsahu mezi přáteli k „vyzvědění“ jejich názorů nebo může umožnit vnoučatům relativně snadno řešit problémy na zařízení jejich prarodičů bez nutnosti instalovat pro to samé samostatnou aplikaci. V tuto chvíli není jasné, kdy by funkce mohla být dostupná všem uživatelům.

   Na existenci funkce upozornila softwarová inženýrka Jane Manchunová Wongová, která se stala známou díky objevování ještě neoznámených nových funkcí v populárních aplikacích pomocí reverzního inženýrství.   

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.