Facebook ztrácí „náctileté“ uživatele ve prospěch Instagramu a Snapchatu

Podle marketingové společnosti eMarketer klesá počet mladých uživatelů Facebooku ve věku 12–17 let ve prospěch menších sociálních sítí jako Instagram nebo Snapchat.

V uvedené věkové kategorii předpokládá společnost u Facebooku pokles o 3,4 % na 14,5 milionů uživatelů. V minulém roce došlo v této věkové skupině k poklesu uživatelů o 1,2 %.

Analytici z firmy předpovídají největší sociální síti pokles i ve věkových kategoriích pod 12 let a od 18 do 24 let. Jak jedním dechem dodávají, mladí lidé ze sociálních platforem nemizí, jen se přesouvají jinam. Společnost předpokládá, že konkurenční Snapchat zvýší svou uživatelskou základnu ještě letos o 25,8 % na 79,2 mil. uživatelů v USA a o 20,2 % ve Velké Británii. Instagram by mohl zaznamenat nárůst o 23,8 % na 85,5 mil. mladých lidí v USA a o 34,8 % ve Velké Británii.

Jak píše web inc.com, klesne v USA počet lidí na Facebooku ve věkové kategorii 12–17 let za letošek z 81,9 % na 76,2 % v roce 2021. Menší sociální sítě mají podle analytika Oskara Orozca úspěch u mladých také proto, že s nimi komunikují prostřednictvím vizuálního obsahu.

 

Zdroj: techbox.com, businessinsider.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.