Zdroj: mediatonicgames.com

Fall Guys se dočkají mobilního zpracování, zatím však pouze pro čínský trh

Titul Fall Guys oslovil na počátku srpna velké množství hráčů, a proto se už krátce po jeho vydání začalo spekulovat o možné mobilní verzi této hry. Předchozí úspěšné battleroyale tituly jako PUBG nebo Fornite expandovaly právě z konzolí a počítačových her právě na displeje mobilních telefonů, a není proto divu, že se o podobné cestě uvažovalo i v případě Fall Guys.

Krátce po vydání hry se pochopitelně na Google Play i App Store objevily tituly s podobným názvem i vizuálním pojetím, avšak jednalo se o nekvalitní narychlo vytvořené aplikace, které s původní hrou nelze srovnávat. Pro fanoušky, kteří by si rádi zahráli Fall Guys na svém mobilním telefonu, máme dobrou a špatnou zprávu.

Ta dobrá je, že podle nejnovějších informací, které zveřejnil dobře informovaný novinář Daniel Ahmad, získala na hru práva čínská společnost Bilibili. Pod svými křídly ale vydá hru pouze pro čínské uživatele a pod změněným názvem. Ten automatický překladač Google (název je v čínštině) interpretuje jako Jelly Bean: Ultimate Knockout.

Stále ani není vyloučeno (a je poměrně pravděpodobné), že se Fall Guays dočkají mobilní podoby i v rámci euroamerického trhu, zatím však není jasné, kdo se konverze ujme. Studio Mediatonic zatím hráče varuje, že jakékoliv mobilní hry, které se tváří jako Fall Guys, jsou podvod.

Výhodou Fall Guys je i minimalistický interface čítající pouze směrová tlačítka, dva druhy skoků a akční tlačítko po uchopení. I díky tomu je hra extrémně vhodná pro mobilní zařízení.

Zdroj: gamespot.com