Zdroj: blog Panic.com

Fanoušci Applu objevili prototyp iPodu, legendární zařízení by v něm hledal málokdo

iPod bylo jedno z prvních zařízení společnosti Apple, které mohl majitel nosit v kapse. V letošním roce slaví tento legendární MP3 přehrávač 20 let od vydání prvního modelu a skupina Panic zabývající se vývojem softwaru pro MacOS a iOS se to rozhodla oslavit a zveřejnila svůj objev. Je jím prototyp prvního iPodu, i když by jej za tím hledal málo kdo a možná samotná společnost Apple by byla ráda, aby se toto zařízení nikdy veřejně neukázalo.

Na první pohled připomíná prototyp kapesního DVD přehrávače a svou velikostí se blíží pověstné cihle. Krátce po zveřejnění pravost tohoto unikátního přístroje potvrdil Tony Fadell, tvůrce původního iPodu. Dodal, že gigantický design byl zvolen schválně tak, aby nikdo při případných únicích nepoznal, co přesně Apple vyvíjí. A to se zjevně povedlo. Vnitřní součástky přitom nebyly nijak obrovské a prototyp měl uvnitř mnoho volného místa.

Zařízení s tělem ze žlutého bakelitu a malým displejem připomíná kuchyňskou váhu. Při bližším prozkoumání a porovnání je ale jasně patrné ovládací schémakruhovým voličem. Na prototypu je však trochu rozházené.

V minulosti se na veřejnosti objevila řada prototypů produktů společnosti Apple. Žádný doposud objevený ale nebyl tak odlišný od finální verze. Není to jediný prototyp produktů Applu, který se v poslední době objevil. V listopadu půjde do dražby unikátní a nikdy nevydaný VideoPad.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.