Fanoušci Applu se radují, HomePod vyjde 9. února

Příznivci Applu se konečně dočkali, bezdrátový inteligentní reproduktor HomePod, který byl oznámen v létě loňského roku, se dostane na trh 9. února. Objednávat jej bude možné už od tohoto pátku. Původně se spekulovalo, že se HomePod objeví už před Vánoci, aby si jej fanoušci nakousnutých jablek mohli nadělit pod stromeček, to se však nestalo.

HomePod má několik lákadel. Tím prvním je kvalita zvuku, která by měla být podle Applu ohromující, ať bude reproduktor umístěn kdekoli. Díky integrované asistentce Siri bude možné přehrávání hudby možné ovládat hlasem, chybět nebude podpora iTunes a Apple Music. Siri se navíc o hudbě sama mnoho naučila a dokáže sama vybírat hudbu, která by se mohla majitelům HomePodu líbit. Kromě toho dokáže také přehrát zprávy, informace o sportovních výsledcích nebo počasí. Siri navíc dokáže informovat o právě přehrávané písni.

Vysokou kvalitu zvuku zabezpečuje především kvalitní audiotechnika, v jejímž jádru je kromě soustavy reproduktorů i systém akustického modelování, díky kterému si reproduktor „osahá“ svou pozici tak, aby jeho hudba zněla za daných okolností co nejlépe.

Kromě vynikajících akustických funkcí je HomePod spolu se Siri také dobrým pomocníkem. Prostřednictvím spárovaného iPodu nebo iPadu je možné odesílat maily, zprávy, nastavovat kalendář atd. Nechybí i nastavení scén, kdy se při konkrétním povelu jako například „Siri, jsem doma,“ spustí více funkcí najednou. Podporované jsou i některé aplikace třetích stran jako například WhatsApp.

Jednou z nejdůležitějších funkcí je možnost zapojení do ekosystému chytré domácnosti HomeKit. Díky tomu se z HomePodu stane střed vaší chytré domácnosti a vše tak půjde jednoduše ovládat třeba z obýváku nebo z kuchyně.

Cena HomePodu je stanovena na 349 dolarů a nejdříve by se měl objevit na trzích v USA, Velké Británii a v Austrálii.

Zdroj: apple.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.