Foto: Wikimedia

Fanoušci Star Treku se mohou virtuálně projít po můstku lodi Enterprise

Patříte mezi fanoušky Star Treku? Pokud ano, pak by vám rozhodně neměla uniknout zajímavá novinka – možnost projít si kultovní loď USS Enterprise online. 360stupňová virtuální rekonstrukce slavného můstku lodi Enterprise, jak ji známe z různých dílů Star Treku, přibyla po aktualizaci Roddenberryho archivu. Loď si můžete projít po kliknutí na tento odkaz.

Na novém webovém portálu jsou k dispozici můstky z filmů Star Trek: Původní série, Picard, Discovery a Podivné nové světy uspořádané podle časových linií. Fanoušci mohou kliknout na verzi Enterprise, kterou chtějí vidět. Poté již mohou po můstku procházet, prozkoumávat jej, prohlížet si panely a displeje.

Roddenberryho archiv vznikl na základě pozůstalosti tvůrce Star Treku Gena Roddenberryho a grafické společnosti OTOY. Jedná se o dosud největší soubor digitálních archivních děl, který obsahuje také doprovodná videa, včetně rozhovoru s Williamem Shatnerem s holografickou verzí můstku USS Enterprise z roku 1979. V rámci tohoto archivu je možné si poslechnout také vyprávění Johna de Lancie, který ztvárnil postavu Q, o historii můstku lodi Enterprise napříč desetiletími seriálů a filmů.

Tým Roddenberryho archivu pracuje na tom, aby v budoucnu kromě již dostupných virtuálních rekonstrukcí scén mohli fanoušci prozkoumávat další. Jedním z projektů, na kterém pracují, je rekonstrukce celé vesmírné lodi Enterprise z filmu Star Trek: Film z roku 1979 v měřítku 1:1.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.