Zdroj: twitter.com

Fanoušek marvelovek si doma na 3D tiskárně vytiskl dokonalou kopii obleku Iron Mana

O velkém potenciálu 3D tisku svědčí také výtvor fanouška Marvel Cinematic Universe, který pomocí něj dokázal vytisknout neuvěřitelně přesnou, a dokonce funkční kopii kostýmu Iron Mana. O mnoho působivější přitom je, že šlo o jeho první pokus. Třicetiletý Caio Cesar totiž podle svých slov dosud neměl s ničím podobným zkušenosti, ale jak sám přiznává, vždy měl chuť vyrobit oblek některého ze svých oblíbených filmových hrdinů.

S tiskem začal Cesar hned po zakoupení 3D tiskárny. Už na začátku se však objevil problém – originální Iron Manův oblek je totiž určen pro osobu s výškou 1,88 metrů, Cesar však měří pouze 1,6 metrů. Jednotlivé části proto musel přizpůsobit své výšce, pokud by to totiž neudělal, výsledný kostým by byl příliš těžký a špatně ovladatelný. Kromě toho bylo zapotřebí připočíst také nějaký prostor navíc pro dráty, světla, motorky, obvody a další. Jednoduché nebylo ani navržení jednotlivých částí pro usnadnění pohybu.

Cesar také potvrdil, že celý kostým vytiskl pouze na jedné tiskárně a veškeré materiály si sháněl sám, což však vždy nebylo snadné. V Brazílii totiž nebylo dostupné vše, co potřeboval, musel proto začít experimentovat i s alternativami. Postupoval přitom překvapivě rychle. Celý projekt začal v červnu roku 2019 a skončil v listopadu téhož roku, výroba tak zabrala zhruba půl roku práce. V letošním roce pak pokračoval ve vylepšování kostýmu.

Prozatím se ukázal pouze na jednom cosplay festivalu, sklidil však obrovský úspěch. Na letošní rok proto plánuje vytisknout ještě jeden kostým, tentokrát pro svou ženu. Hotový by měl být na konci roku, doufáme proto, že se můžeme těšit na další fotografie a videa.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.