Fanoušek světů Nintendo pracuje na hře spojující Pokémon a Zeldu: Breath of the Wild

Podstatná část úspěchu konzolí společnosti Nintendo stojí na úspěšných sériích a značkách, jež si japonský herní gigant důsledně chrání. Mezi tyto značky jednoznačně patří univerza Pokémonů a také Zeldy. A právě tyto dvě známé značky hodlá ve svém projektu propojit fanoušek vystupující pod nickem ph4t_s.

Cílem jeho snažení je spojit do své hry to nejlepší, tedy možnosti otevřeného světa hry Zelda: Breath of the Wild a tematiku Pokémonů se vším, co k ní patří. Jeho cílem je postavit na těchto základech obří hru, která umožní prozkoumat svět Pokémonů neotřelým způsobem a velmi do hloubky.

Projekt je zatím ve velmi rozpracovaném stádiu, avšak zveřejněný obrázek a krátké video ukazují, že autor to myslí se svým záměrem vážně a na hře už nechal velký kus práce a času. Ph4t_s zatím představil svůj projekt v rámci komunitního fóra na redditu. Reakce ostatních uživatelů ukazují, že je vize projektu zaujala, a autorovi nabídlo několik lidí dokonce svoji pomoc. Tu by měl využít, protože jeho plán je skutečně smělý a otázkou je, nakolik je v silách jednoho, byť velmi nadšeného, autora.

Otázkou také bude, na jaké platformě bude hra běžet a jak se k projektu postaví samotná společnost Nintendo. Mnohé její hry ukazují, že se crossoverů skrz herní světy nebrání, ovšem fakt, že autorem je fanoušek, který na hru nemá žádná práva, by mohl být velmi problematický. Může se poměrně snadno stát, že projekt bude právní cestou zastaven. Mnozí fanoušci, kteří neváhají označit směs Pokémonů a Zeldy za svůj vysněný projekt, doufají, že k tomu nedojde.

Zdroj: gamingintel.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.