Far Cry 5 pomohlo Ubisoftu překonat hranici dvoumiliardových tržeb

Akční hit posledních týdnů Far Cry 5 od Ubisoftu významným dílem přispěl k pokoření hranice dvoumiliardových tržeb za poslední fiskální rok (končící 31. březnem). Do něj se sice stihly započítat jen tržby z prvního týdne prodeje hry, i tak ale stihla vygenerovat za necelých 5 mil. kopií 310 mil. dolarů.

Titul tak v tržbách za stejnou dobu překonal svého předchůdce více než dvojnásobně a jde o druhý nejúspěšnější launch v historii společnosti – primát zatím drží MMO akce The Division, která před dvěma lety první týden prodeje vydělala 330 mil. dolarů. K mimořádně úspěšné sezóně výrazně přispěly ve čtvrtém kvartálu minulého roku hity Assassin’s Creed Origins, Rainbow Six Siege nebo Ghost Recon Wildlands.

O popularitě Far Cry 5 svědčí i to, že videa se hrou zhlédlo na streamovacích platformách YouTube a Twitch přes 117 mil. diváků. Z hlediska prodejů se velmi dobře dařilo verzi na PS4, jež prodala dvakrát více kopií než verze na Xbox One. Téměř polovina všech kopií  (přesněji 47 %) se prodala v Severní Americe.

Na hře pracovalo v průběhu vývoje přes 1000 lidí z pěti studií Ubisoftu – zhruba třetinu práce odvedla pobočka Ubisoft Toronto a o zbytek se postaraly montrealské, šanghajské a kyjevské pobočky a studio Red Storm.

 

Zdroj: digitaltrends.com, globenewswire.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.