Foto: se svolením Wandercraft

FDA schválila exoskelet Atalante pro rehabilitaci pacientů po mrtvici

Pacienti po mozkové mrtvici v USA by mohli brzy využívat při rekonvalescenci nejmodernější robotické zařízení. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) totiž povolil exoskelet Atalante společnosti Wandercraft pro použití při rehabilitaci po mrtvici. Stroj lze využít při intenzivním tréninku chůze, a to zejména u pacientů s omezenou pohyblivostí horní části těla, která obvykle brání použití jiných metod.

Atalante současné generace je balanční zařízení napájené z baterie, jež umožňuje nastavit typ chůze, což zahrnuje jak pomoc při prvních krocích, tak přirozenou chůzi v pozdní fázi terapie. Přestože stále vyžaduje použití v klinickém prostředí za dohledu a asistence lidského terapeuta, jeho zásadní výhodou je skutečnost, že jej lze používat, i pokud pacient nedokáže hýbat rukama.

Společnost Wandercraft plánuje dodat své první exoskelety do USA během prvního čtvrtletí letošního roku.

Exoskelety schválené FDA jsou stále poměrně vzácné a obvykle se omezují na pomoc při specifických onemocněních. Loni v červnu získala společnost Ekso Bionics povolení k prodeji svého zařízení EksoNR pro rehabilitaci roztroušené sklerózy.

Díky schválení společnosti Wandercraft je tato technologie dostupná pro širší okruh pacientů a může být obzvláště užitečná, protože v USA je hlavní příčinou dlouhodobé invalidity mozková mrtvice. Každý rok v zemi prodělá mrtvici více než 795 000 lidí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.