Foto: se svolením Ferrari

Ferrari sází na elektromobily, do roku 2026 má v plánu elektrifikovat 60 procent svých modelů

O přechodu na elektrický pohon do budoucna mluví stále více velkých automobilových značek. Nově s touto zprávou přišla také luxusní automobilka Ferrari. Ta v rámci prezentace pro investory oznámila, že do roku 2026 plánuje 60 procent svých modelů elektrifikovat. To tedy přesněji znamená, že 40 procent vozů zůstane spalovacích a 60 procent bude hybridních nebo plně elektrických. Konečným cílem je však dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030, i poté ale bude pokračovat ve vývoji menšího množství vozů se spalovacím motorem (ICE).

Techniku hybridních pohonných motorů si přitom vypůjčí ze své F1 a dalších závodních modelů, zatímco elektrické motory budou „navrženy, ručně vyrobeny a smontovány v Maranellu, aby zajistily jedinečný zážitek z jízdy, který rovněž vychází ze závodních řešení“.

Nicméně Ferrari představilo svůj první sériový plug-in hybrid, konkrétně model SF90 Stradale, již v roce 2019. Nyní má čtyři samostatné modelové řady s plug-in hybridními modely Stradale a 296 GTB V6 spolu s modely 812 Superfast V12 a Roma V8 s čistým ICE. V podstatě je tedy polovina jeho modelové řady již nyní elektrifikovaná.

Co se týče nového elektromobilu, kterého bychom se měli dočkat v roce 2025, Ferrari usiluje o to, aby měl „zásadní společné rysy“ s jeho současnými modely se spalovacími motory. Mělo by jít o jedinečný vůz, o němž však prozatím další podrobnosti chybí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.