Foto: se svolením Epic Games

Festival Fortnite přináší nové hudební možnosti

Epic vydal zcela nový režim nazvaný Fortnite Festival. Jde o prostor, kde se hráči mohou spojit a hrát své oblíbené písně nebo si společně zajamovat. V novém režimu mají uživatelé dvě možnosti, respektive fáze. Hlavní etapa je v podstatě zážitek z Rock Bandu přetvořený do Fortnite. S přáteli vytvoříte kapelu a vyberete si píseň, kterou budete hrát. Poté skladbu zahrajete ve standardním formátu hudební hry, kdy noty kloužou po svislých pruzích dolů a po dosažení spodní hrany noty stisknete správné tlačítko. Hráči samozřejmě slyší, jak píseň hrají. Každý interpret získává body, které následně vedou k XP a postupu postavy v širším ekosystému Fortnite.

Jamovací etapa pak umožňuje míchat různé části populárních skladeb dohromady a sledovat, co z toho vznikne. Stačí vybrat skladbu a nástroj a vaše postava začne hrát. Nejedná se o celou píseň, ale spíše o jeden konkrétní kousek. Chcete-li sestavit něco ucelenějšího, musíte spolupracovat s ostatními hráči.

Jamování s ostatními hráči je přitom neuvěřitelně snadné. Stačí přijít k někomu, kdo už hraje (což je označeno zvlněným kolečkem), a aktivovat vlastní kolečko emotikonů. Systém automaticky smíchá dvě skladby dohromady bez ohledu na žánr nebo styl. Nástroje lze vyměňovat za chodu a také lze upravit tóninu a tempo, aby se pomalá skladba stala rychlou nebo naopak.

I když Fortnite Festival do značné míry čerpá z Dropmixu a Fuseru, má oproti těmto dvěma titulům jednu zásadní výhodu, která by mohla vést k úspěchu tam, kde jeho předchůdci selhali: je zdarma. Skutečnost, že se jedná o hudební hru, kterou si každý může zdarma stáhnout do svého počítače, konzole nebo mobilního zařízení, aniž by byl bombardován reklamami, znamená, že má potenciál znovu zpopularizovat hudební hry.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.