Zdroj: tisková zpráva

Festival Maker Farie Prague proběhne na konci května, poprvé online

Polovina června byla tradičním termínem, kdy se na Pražském výstavišti v Holešovicích konal mezinárodní festival novodobých kutilů a bastlířů Maker Faire Prague. Kvůli současné situaci spojené s onemocněním Covid-19 se jej pořadatelé rozhodli přesunout na listopad, avšak k červnovému termínu vytvořili alternativu, která umožní setkání komunity online v rámci současných možností.

Celá akce nazvaná Maker Faire online se uskuteční 29.–30. května a připojit se k ní mohou všichni na stránkách https://www.makerfaireprague.online. Dvoudenní program se bude skládat z rozhovorů a ukázek prací makerů, reportáží ze dvou makersky atraktivních míst a chybět nebudou ani interaktivní workshopy, v nichž si budou moci zájemci sami vyzkoušet tvoření.

„Jdeme neprošlapanou cestou. Ale kdo jiný by měl zkusit přenést festival do online prostředí než právě lidé z makerského prostředí? Budeme první a snad se nám povede ukázat možnosti, které nám nabízí internet… a pozitivně překvapit,“ říká Jan Kužník, programový ředitel festivalu.

Rozhodnutí zkusit zorganizovat online festival padlo v dubnu, kdy bylo jasné, že minimálně do poloviny roku není šance udělat žádný festival, veletrh nebo setkání několika tisíc lidí. „Spousta z nás je doma, a má tak nečekaně hodně času na své koníčky a tvůrčí projekty. Věřím, že online verze Maker Faire spoustu lidí inspiruje a třeba se pustí do něčeho vlastního,“ říká Josef Průša, CEO firmy Prusa Research. Právě společnost Prusa Research a také hl. m. Praha jsou hlavními partnery online festivalu.

Na programu budou zajímavé fyzikální a chemické experimenty, na své si přijdou milovníci 3D tisku, elektroniky i netradičních výtvarných technik a upcyklingové módy. Na programu jsou také živé reportáže z výroby 3D tiskáren Prusa a přilehlé dílny a také z Raketové základny Bratronice, která je sídlem příznivců postapokalypsy, kteří tam vyrábí skutečně neuvěřitelná díla.

Živý přenos poběží na internetové televizi Mall.TV, kde budou po akci k dispozici též sestřihy z nejzajímavějších workshopů, a tak si je diváci budou moct přehrát i zpětně. Na část workshopů je možné přihlásit se už teď na: https://www.makerfaireprague.online.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.