Foto: se svolením Square Enix

Final Fantasy XIV se na jaře 2024 objeví na Xboxu

Fanoušci Final Fantasy XIV se konečně dočkali, tato populární multiplayerová online hra od Square Enix po deseti letech konečně přichází na konzole Xbox. Vývojáři prozradili, že Final Fantasy XIV bude pro Xbox řady X/S k dispozici na jaře 2024. Stejně jako její protějšek pro PS5 bude i tato verze na Series X podporovat vizuální rozlišení 4K a rychlejší načítání. Zatím není jasné, zda budou k dispozici i aktualizace určené pouze pro Xbox.

U patche 6.5X se očekává otevřená beta verze. Jinými slovy, port pro Xbox by měl být připraven dostatečně s předstihem pro rozšíření Dawntrail, které má vyjít v létě příštího roku.

Společnost Microsoft již dlouho plánuje přidat do svého katalogu hry ze série Final Fantasy. V roce 2019 přidala do služby Game Pass 10 titulů, které zahrnovaly řadu vydání od VII až po XV, ovšem bez XIV, takže hráči na Xboxu zůstali bez aktivního MMO. Hra debutovala na PS3 a PC v roce 2013, v následujících letech následovaly porty pro PS4 (2014), Mac (2015) a PS5 (2021).

Důvod je jasný: Final Fantasy XIV se snaží přilákat fanoušky série, a to zejména ty, kteří zůstali stranou kvůli časově omezené exkluzivitě pro PS5 pro XVI. Jde také o pokus oslovit japonské hráče i nadšence do JRPG. Xbox se v Japonsku potýká s problémy, což je způsobeno také tím, že místní studia tuto platformu vynechávají ve prospěch domácích konzolí od Nintenda a Sony.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.