Foto: se svolením Square Enix

Final Fantasy XVI se prodalo již více než 3 miliony kopií

Herní titul Final Fantasy XVI slaví úspěch – od uvedení na trh 22. června se ho za pouhý týden prodalo přes tři miliony kusů. Je přitom potřeba říci, že tento nový temnější díl je exkluzivní pro konzoli PS5, takže tento rekord je ještě působivější. Pro srovnání: Final Fantasy XV se v roce 2016 během týdne od uvedení na trh prodalo pět milionů kopií, ale tehdy šlo o multiplatformní titul dostupný pro PS4 i Xbox One.

Společnost Square Enix uvádí, že toto číslo zahrnuje digitální i fyzické prodeje po celém světě. Jen mírně přitom zaostává za nedávným remakem FF7, kterého se během prvních tří dnů od uvedení na trh prodalo 3,5 milionu kusů (nicméně i v tomto případě byl remake dostupný na více konzolích). Stojí také za zmínku, že PS4 nikdy neměla problémy s dostupností jako PS5, takže instalační základna byla mnohem vyšší.

Všechna tato čísla jsou ale ničím ve srovnání s hlavním klenotem společnosti Nintendo, hrou The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, které se za pouhé tři dny prodalo obrovské množství, a to 10 milionů kopií.

K velkému úspěchu Final Fantasy XVI pravděpodobně pomohla řada pozitivních recenzí a ohlasů. Recenzenti zpravidla chválili nádherné prostředí, působivé bossy a vyladěný bojový systém.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.