Firma Hyperkin představila na CESu retro konzoly Ultra Gameboy

Herní konzole GameBoy má dnes stále mnoho fanoušků. Ačkoliv dnešní mobilní telefony poskytují mnohem více možností než černobílý displej a mono reproduktor, nostalgie a radost z hravého minimalismu pořád udržují jeho kouzlo. Spekuluj se o tom, že Nintendo, firma která jej vyvinula, chystá v rámci své nostalgické retro série návrat této konzole. To však zatím není jisté.

Co však jisté je, že původní černobílá verze GameBoye se vrátí v podobě konzole Hyperkin Ultra Gameboy, která byla odhalena na veletrhu CES. Ta kopíruje design původní konzole a i možnosti hardwaru zůstávají stejné, tak aby byla možnost použít originální kazety. V některých aspektech je však konzole vylepšená.

Jejímu designu, stejně jako u klasického Gameboye, dominuje šedá barva. Tělo však nově není plastové, ale je hliníkové, díky čemuž by mělo odolat pádu nebo poškození. Díky miniaturizaci ostatního hardwaru není Ultra GB těžší než jeho vzor. Druhou znatelnou výhodou je podsvícení displeje, které první GameBoy neměl. To umožní hrát i ve tmě nebo za horších světelných podmínek.

Verze, která byla na CESu představená je pouze prototyp. Hyperkin upozorňuje, že jeho podoba se ještě může změnit, a že uvažuje o přidáním nějakých dalších funkcí, které by mohla jeho verze GameBoye podporovat.

Uvažuje se o možnosti volby barvy podsvícení, konektor USB-C pro nabíjení nebo stereofonní výstup pro lepší zvuk. K dispozici by také měl být kabelový port, který by umožnoval multiplayerové hraní některých her. Fungovat by na konzoly měly jak staré verze, tak nové vylepšené, které budou vydány spolu s konzolí. Cena Ultra GB by se měla pohybovat kolem 100 dolarů a na trhu by se měla objevit do konce letošního roku.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.