Zdroj: Unsplash

Firma nabídla hackerovi, který jí vrátil peníze, odměnu. Bílí hackeři protestují

Identita útočníka, který nejdříve ukradl a následně vrátil 600 milionů dolarů, zůstává stále neodhalena. Společnost Poly Network, které byly peníze ukradeny, nyní nabízí hackerovi odměnu 500 000 dolarů a imunitu jako odměnu za vrácení peněz. Problém by mohl být v tom, že Poly Network nemůže jako soukromá společnost nabízet imunitu v případě spáchání závažného trestného činu.

Útok na systémy společnosti Poly Network je považovaný co do rozsahu škod za největší svého druhu v historii. Většina peněz byla přitom vrácena a hacker prohlásil, že jej finanční zisk nezajímá. Uvádí, že chtěl pouze upozornit na zranitelnost systému a potřeboval upoutat pozornost. Velkou část peněz opravdu převedl zpět.

„Útočník stále drží 33,4 milionu dolarů odcizených Tetherů [tokenů], protože je zmrazil sám Tether,“ řekl pro BBC Tom Robinson, spoluzakladatel společnosti Elliptic, londýnské firmy zabývající se analytikou a dodržováním předpisů v oblasti blockchainu.

Podle vedení Poly Network dokázal pachatel, že patří k takzvaným White Hats, tedy etickým hackerům, kteří využívají své schopnosti k tomu, aby upozorňovali na možná nebezpečí a nedokonalost systémů. Vzhledem k tomu, že společnost nemá o identitě útočníka více informací, je tento předpoklad poměrně odvážný.

Komunitu bílých hackerů postup společnosti zklamal. Pachatel totiž porušil několik etických pravidel, která komunita uznává, jako je násilné narušení systému, o své práci také nepodal technickou zprávu, která by pomohla situaci vyřešit.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.