Firma Nex Computer pracuje na NexDocku 2, nástupci dokovací stanice pro smartphony nebo minipočítače

Firma Nex Computer pracuje na nástupci dokovací stanice NexDock z roku 2016, která umožňovala smartphonům nebo minipočítačům se proměnit v laptop. O pomoc se obrátila na Kickstarter, kde 24 hodin před koncem kampaně vybrala již téměř 170 tisíc dolarů, více než trojnásobek požadované částky.

Stejně jako ostatní laptopové docky i NexDock 2 má obrazovku, klávesnici, trackpad, baterii a několik portů. Oproti předchůdci nabízí Full HD IPS displej s menšími rámečky (nicméně s menší úhlopříčkou – 13,3 oproti 14 palcům), plnohodnotný HDMI konektor, USB port a několik USB-C portů, včetně jednoho nabíjecího (předchůdce disponoval obrazovkou typu TN s rozlišením 1366×768, miniHDMI portem a méně USB porty). Díky HDMI portu lze dock využít i jako sekundární displej k počítači nebo displej k herní konzoli. Do vínku také dostal tělo z hliníku, čtyři reproduktory s výkonem 1W nebo baterii s kapacitou 38 Wh.

Co se týče podporovaných zařízení, dock v tuto chvíli funguje pouze se smartphony značky Samsung a Huawei, které nabízejí desktopový mód DeX, resp. Easy Projection (u Samsungu konkrétně řady Galaxy S8, S9 a S10 a telefony Galaxy Note 8 a 9 a u Huawei řady Mate 10, Mate 20, P20 a smartphone Honor Note 10). Tým Nex Computeru nicméně poznamenává, že kompatibilní budou v budoucnu pravděpodobně i telefony běžící na chystaném Androidu Q. Kromě zmíněných smartphonů dock podporuje i mini PC a počítače Raspberry Pi.

NexDock 2 si budou moci backeři kampaně koupit za 199 dolarů, standardně bude stát 279 dolarů. Jim i ostatním bude dostupný v září.

 

Zdroj: androidauthority.com, kickstarter.com

 

 

NexDock 2

Nex Computer is raising funds for NexDock 2 on Kickstarter! Turn your Smartphone or Pi into a laptop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.