Foto: se svolením Meta

Fitness statistiky z Oculus Move VR budou již brzy dostupné i v Apple Health

Společnost Meta přichází s dalším vylepšením v oblasti VR fitness. Od dubna totiž společnost umožní zobrazovat fitness statistiky z Oculus Move na více zařízeních (tedy nejen v rámci VR aplikace v náhlavní soupravě Quest a Quest 2). Nově se uživatelé budou moci přihlásit ke zobrazení statistik (spálené kalorie, část strávený cvičením, fitness cíle) i v mobilní aplikaci Oculus pro iOS a Android.

A pro uživatele iOS, kteří chtějí mít všechny své fitness údaje pěkně přehledně na jednom místě, Meta připravila další novinku – Oculus Move bude podporovat integraci se službou Apple Health, takže tréninky ve VR bude možné sledovat ve stejné aplikaci jako standardní tréninky. Společnost Meta také uvedla, že zkoumá možnosti integrace i s dalšími platformami pro sledování kondice.

Synchronizace údajů z VR s aplikacemi Oculus nebo Apple Health bude vyžadovat přihlášení. Meta tvrdí, že údaje ze statistik nebude používat pro reklamní účely. Tato data by měla být uložena na serverech společnosti Meta a chráněna koncovým šifrováním.

Cvičení ve virtuální realitě získalo na popularitě od uvedení zařízení Quest 2 na trh koncem roku 2020. Velkou roli v rozšíření tohoto trendu sehrála pandemie covidu-19. Lidé jednoduše hledali alternativy, jak se udržovat v kondici i pohodlí vlastního domova. Podle řady uživatelů jde mimo to také o velmi zábavný způsob, jak udělat něco pro své zdraví.

Meta v tomto odvětví vidí velký potenciál. V říjnu 2021 koupila společnost Within, která stojí za aplikací Supernatural, což je jedna z nejoblíbenějších fitness aplikací založených na předplatném, která je k dispozici pro náhlavní soupravu Oculus Quest.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.