Foto: se svolením Microsoft

Flight Simulator od Microsoftu získal bezplatné rozšíření Top Gun, hráči díky němu budou moci provádět bojové manévry nebo létat v extrémní výšce

Do kin už se dostal nový film Top Gun: Maverick, je tedy nejvyšší čas, aby Microsoft Flight Simulator získal odpovídající rozšíření. A to se již také stalo. Společnosti Microsoft a Asobo Studio vydaly herní doplněk, který je pro všechny hráče dostupný zdarma. Záměrem tohoto kroku je totiž jednak podpora nového filmu s Tomem Cruisem, a za druhé umožnění hráčům okusit skutečný letecký výcvik amerického námořnictva.

Hráči nejen získají livrej Maverick Edition pro stíhací letoun F/A-18E Super Hornet, ale také se budou moci naučit přistávat na letadlové lodi, provádět bojové manévry či orientovat se v náročném terénu v nízké výšce.

Chybět nebude ani fantasknější prvek, který novou edici postaví trochu mimo realitu. Hráči budou moci létat s fiktivním hypersonickým letounem z filmu Darkstar, který dokáže překonat rychlost Mach 10 (tedy 12 144 km/h) a vystoupat do výšky nad 45 kilometrů (pro představu ani SR-71 Blackbird nezvládá let ve výšce nad 26 kilometrů). Velmi pravděpodobně se tak hráči budou moci přiblížit pohledu na Zemi ze stratosféry, nemluvě o již zmíněném cestování extrémně vysokou rychlostí, při které zabere přelet přes kontinent jen pár okamžiků.

Na film i herní rozšíření jsme si přitom museli nějakou dobu počkat. Top Gun: Maverick měl původně debutovat již v červenci 2019, ale kombinace natáčení akčních sekvencí a pandemie covidu-19 si vyžádala několik odkladů. A protože rozšíření Flight Simulatoru bylo s filmem úzce spjato, společnosti Microsoft a Asobo odložily přidání nového herního obsahu z listopadu 2021 na květen letošního roku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.