Foto: Unsplash

Ford bude vyrábět výrazně méně baterií do elektromobilů, než měl původně v plánu

Ford oznámil, že snižuje výrobní kapacitu v připravovaném závodě na výrobu baterií pro elektromobily. Toto rozhodnutí padlo v souvislosti s ochlazením poptávky zákazníků po nákupu elektromobilů a rostoucími náklady na pracovní sílu. Automobilka uvádí, že sníží původní plánované investice do výstavby michiganského závodu ve výši 3,5 miliardy dolarů na zhruba 2 miliardy dolarů a nyní počítá s tím, že místo 2 500 zaměstnanců přijme pouze 1 700.

Ford původně oznámil ambiciózní michiganskou továrnu na baterie v únoru ve spolupráci s čínskou společností Contemporary Amperex Technology (CATL), která vyrábí baterie LFP (lithium-železo-fosfátové). Továrna nyní bude vyrábět pouze asi 20 gigawatthodin baterií ročně, což představuje snížení o zhruba 43 %.

Automobilka stále plánuje otevřít nový závod podle plánu v roce 2026, a to i přes zastavení výroby během stávky odborů UAW minulý měsíc. Ford také nedávno odložil plány na výstavbu svého závodu na výrobu baterií v Kentucky. Bude zajímavé sledovat, jak se zachovají ostatní automobilky, které se věnují výrobě elektromobilů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.