Ford představil unikátní prototyp elektromobilu Mustang s manuální převodovkou

Automobilka Ford ukázala, že i elektromobilita může mít i trochu jinou podobu, než jakou známe dnes. Spojila své síly se společností Weasto a společně stvořili unikátní vůz Ford Mustang „Lithium“, podle některých Frankensteina mezi automobily. Toho, kdo by doufal, že se v tomto automobilu projede musíme bohužel zklamat, Ford Mustang „Lithium“ je jediný prototyp vytvořený pro výroční veletrh SEMA v Las Vegas. A čím je tento elektromobil výjimečný?

Kombinuje v sobě vlastnosti tradičně silného Mustangu a výhody elektrických automobilů. Je vybaven baterií schopnou generovat napětí 800 voltů, která pohání elektrický motor s výkonem až 900 koňských sil.

Specifickým rysem potom je, u elektromobilů příliš často nevídaná manuální šestistupňová převodovka. Většina elektromobilů přitom používá plně automatické systémy s maximálně dvěma stupni rychlosti jízdy dopředu, veškeré další řazení je pak na systému automobilu. U Fordu Mustang „Lithium“ je vše plně v rukou řidiče.

Veletrh SEMA (Special Equipment Market Market Association) kde byl prototyp Fordu představen je pověstný právě odhalováním podobně netradičních a někdy i bizarních modelů automobilů všech možných druhů. Loni byla v rámci jeho programu představen nejvýkonnější elektromobil Chevrolet Camaro se dvěma motory (jehož výkon by mohl Mustang „Lithium“ překonat). V roce 2015 pak na veletrh přijela dlouhá limuzína vyrobená na základě prvků karoserie dodávky Toyota.

To, že jeden z letošních taháků přijel z dílen automobilky Ford není náhoda. Už za necelé dva týdny by měl být představen Ford Mustang Mach 1. Elektromobil inspirovaný stejným modelem jako výše zmíněný prototyp. Ačkoliv bude jeho výbava pravděpodobně mnohem skromnější, má velkou šanci se na trhu prosadit.

Zdroj: performance.ford.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.