Ford se společnostmi Walmart a Postmates spouští nový pilotní program autonomní přepravy zboží

Automobilka Ford ve spolupráci s maloobchodním gigantem Walmart a doručovací společností Postmates brzy spustí v Miami nový pilotní program přepravy zboží autonomními vozy. Cílem je doručovat vše od jídla (i netrvanlivého) po dětské pleny.

V průběhu pilotního provozu bude automobilka sbírat data o preferencích zákazníků a podle šéfa divize autonomních vozidel Fordu Briana Wolfa „zkoumat, jak samořízená auta mohou doplnit dosavadní nabídku doručovacích služeb Walmartu“.

Vzhledem k tomu, že Ford a Walmart již se společností Postmates dříve spolupracoval, budou moci použít její stávající infrastrukturu, což spuštění služby urychlí. Walmart už nyní nabízí na vybraných trzích doručování potravin prostřednictvím této firmy i společností Uber a Deliv a plánuje tuto službu rozšířit do konce roku na 800 obchodů napříč 100 oblastmi s metrem po celých USA, přičemž v příštím roce chce počet obchodů zdvojnásobit.

Trh s autonomním doručováním zboží je v poslední době na vzestupu a vstupují či na něj již vstoupily takové společnosti jako Starship Technologies, Nuro, kterou vedou bývalí zaměstnanci společnosti Waymo, Dispatch, jež vyvíjí doručovacího robota navrženého k chození po chodnících, a v neposlední řadě je tu firma AutoX, která autonomními vozy doručuje potraviny z kalifornských společností jako GrubMarket nebo DeMartini Orchard do geofencingem vytvořených oblastí ve městě San Jose.

 

Zdroj: pcmag.com, venturebeat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.