Ford vyvinul speciální chytrou postel, která udrží spáče a jejich straně. Demonstruje technologie použité v automobilech

Značka Ford nepochybně patří mezi největší jména automobilového byznysu, kromě toho však ukazuje, že je schopná některé ze svých technologií využívat i jinde než pod karoserií aut. Její poslední technologickou novinkou je speciální dvojpostel, která zajistí, že si spící budou držet svá místa.

Mnoho párů, kteří spí na společném letišti řeší problém, že jeden z partnerů se v noci ve spánku přesouvá a okupuje i polovinu své drahé polovičky. Ford proto vymyslel patent, využívající některé, technologie převzaté přímo z vozidel Ford. Matrace je totiž vybavena snímači tlaku, které mohou přesně určit kde daná osoba spí. Pokud se jeden z spících dostane mimo svou polovinu postele, dopravní pás integrovaný přímo v matraci jej popoveze zpět na jeho polovinu.

Tato postel však není komerčním produktem, ale slouží k reklamě a lepší vizualizaci schopností vozů značky Ford. Konkrétně tedy k sytému, který automaticky hlídá polohu automobilu v jízdním pruhu. Je pravda že spaní na posuvném pásu by asi nebylo příliš pohodlné. Nehledě na to, že by bylo velmi složité převlékat prostěradlo. Jako příklad však poslouží velmi dobře a jistě i mnoho lidí pobaví. Možná by se opravdu našli zájemci, kteří by funkci speciální chytré postele využili. Potkat ji však budou moci pouze na veletrzích a reklamních akcích společnosti Ford.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.