Foto: se svolením Ford

Ford zahájil výrobu elektrického pick-upu F-150 Lightning, láká na překvapivě nízkou cenu

Trh s elektrickými pickupy je nyní skutečně konkurenční. Ford ve svém závodu Rouge Electric Vehicle Center v Dearbornu ve státě Michigan zahájil „plnou“ výrobu modelu F-150 Lightning. Na elektrický pick-up stopnul Ford rezervace před čtyřmi měsíci, základní model Pro začne již „v nejbližších dnech“ dodávat, uvedl Ford. Není jisté, kolik vozů se letos dostane k zákazníkům, Ford ale očekává, že v roce 2023 se výroba rozšíří na 150 000 vozů ročně.

Automobilka omezila počet rezervací na 200 000 a zastavila příjem objednávek na rok 2022. Přibližně tři čtvrtiny těchto potenciálních zájemců v současnosti nejezdí s vozy Ford, uvedla společnost a dodala, že nadto jsou „mnozí“ prvními kupci elektromobilů nebo pick-upů.

Elektrický F-150 slibuje obvyklé výhody elektromobilů, tedy u silnější verze například zrychlení 0–96 km/h za 4,5 sekundy či dojezd až 515 km. Má však také několik neobvyklých výhod. Přední zavazadlový prostor je nezvykle prostorný, nadto může vůz sloužit jako powerbanka pro celý dům.

Hlavním lákadlem však zůstává cena. Základní model Pro za 39 947 dolarů sice některé neuspokojí (za XLT se silnější baterií zaplatíte 72 474 dolarů), ale díky tomu se jedná o doposud nejdostupnější elektrický pick-up. Cena modelu Rivian R1T, který výrobu zahájil v září minulého ruku, začíná na 67 500 dolarech.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.