Fortnite na iOS vydělal za první 3 dny přes milion dolarů

Multiplayerový survival akční hit Fortnite vydělal na platformě iOS za první 3 dny na App Storu díky in-app nákupům přes milion dolarů. Hra je na iPhone a iPad dostupná od čtvrtka minulého týdne.

Titul je v základu zdarma (free-to-play), ale hráčům je k dispozici velké množství in-app nákupů. Podle analytické společnosti Sensor Tower hra celkově vydělala již 1,5 mil. dolarů. V tomto ohledu zanechává žánrovou konkurenci daleko za sebou – např. titul Knives Out vygeneroval 4 dny od launche pouze 57 tisíc dolarů a Rules of Survival 39 tisíc dolarů.

Co se týče ostatních her na App Storu, zdaleka nejúspěšnějším titulem byl AR fenomén Pokémon Go, který vyšel v létě roku 2016 a za první 4 dny vygeneroval 4,9 mil. dolarů. Jen v těsném „závěsu“ je populární multiplayerová karetní hra Clash Royale (také z roku 2016), která svým tvůrcům za stejné období vydělala 4,6 mil. dolarů.

Fortnite má jako některé jiné tituly jisté specifikum – hru je možné hrát jen na pozvání jiného hráče, je tedy tzv. invite-only (viz raidy v Pokémon Go). Pozvánky do hry se sice odesílají poměrně rychle, nicméně ne na každého uživatele se v tuto chvíli dostane.

Hra vyšla loni na PC a konzole a rychle si získala značnou popularitu (zejména její nedávná free-to-play odnož Fortnite Battle Royale, inspirovaná dalším hitem PUBG). K ještě větší popularitě jistě přispěje i funkce crossplay, kterou do ní tvůrci přidali minulý týden, takže proti sobě mohou hrát hráči z různých platforem (včetně Androidu nebo Macu). Kvůli neochotě Sony však proti sobě zatím nemohou nastoupit hráči PS4 a Xbox One.

 

Zdroj: 9to5mac.com