Foto: se svolením Epic Games

Fortnite od vydání sezóny OG stále láme rekordy v počtu hráčů

V pátek 3. listopadu vyšla nostalgická sezóna Fortnite OG. Úspěšnost tohoto titulu překvapila – počet hráčů totiž láme historická maxima. Podle tweetu týmu Fortnite dosáhl v sobotu vrcholu s celkovým počtem 44,7 milionu hráčů. Hráči údajně zaznamenali kumulativně 102 milionů hodin hraní, což z tohoto dne dělá nejsilnější den v historii hry.

S pátou sezónou 4. kapitoly neboli Fortnite OG se hra Fortnite vrátila do dob své slávy z první kapitoly, jelikož hráče vrátila na původní mapu ostrova z roku 2018 a představila vybavení a další prvky z minulosti. Tento krok se společnosti vyplatil.

Sezóna začala aktualizací navrženou na základě 5. sezóny 1. kapitoly. Také očekávané upgrady budou čerpat z dalších fází historie hry. Očekává se však, že poběží jen asi měsíc, a hráči tak neztrácejí čas, aby se do této battle royale zapojili. Počet souběžně hrajících hráčů (tedy těch, kteří aktivně hrají ve stejnou dobu) v průběhu víkendu stoupal a neustále překonával stávající rekordy.

Počet současně hrajících hráčů se za jediný den v pátek po oznámení aktualizace téměř zdvojnásobil oproti stavu, které byl zaznamenán na začátku týdne, a dosáhl téměř 1,5 milionu. Během několika hodin po vydání se počet hráčů vyšplhal na více než 3,9 milionu, jak uvádějí trackery jako Fortnite.gg. V sobotu pak hráči dosáhli vrcholu přes 6,1 milionu. Taková čísla přitom Fortnite ještě nezaznamenal.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.